/ Pro zákazníky / Blog

3D fototapety-zmena interiéru miestnosti pomocou obrazu

3D fototapety sú nesmierne obľúbené. Je to skvelý spôsob, ako rýchlo zmeniť interiér a vdýchnuť mu úplne nový štýl. Prečo si ich zaobstarať a ako možno využiť 3D fototapety?

3D fototapety

3D fototapety – najmódnejšie vzory a ich využitie

Prečo sú fototapety stále v móde a stále populárnejšie? To všetko vďaka stále modernejším dizajnom. 3D fototapety, čiže tapety s priestorovou grafikou, dokážu nielen modernizovať interiér, ale aj opticky zmeniť jeho rozmery. Ako môžete využiť fototapety v jednotlivých miestnostiach.

 • 3D fototapety do obývačky – s motívmi miest, krajinami, abstraktnými tunelmi, makro zábermi, napr. rastlín, sa budú perfektne hodiť na veľké steny, lebo ešte viac zväčšia priestor a zateplia miestnosť.
 • 3D fototapety do spálne – rastlinné motívy vdýchnu interiéru sviežosť a útulnú atmosféru. Vďaka 3D fototapetám s kvetinami bude vaša spálňa romantická, a vďaka priestorovým fototapetám s mestom bude miestnosť pôsobiť modernejšie a štýlovo.
 • Umývateľné kuchynské fototapety – ideálne na menšie steny, na optické zväčšenie povrchu. Ak ide o motív 3D fototapety do kuchyne – prevládajú fotografie úzkych uličiek.
 • 3D fototapety do predsiene a 3D fototapety na dvere a schody – úzke uličky, tunely, mosty zväčšia alebo dĺžkovo predĺžia priestor.

Nielen miestnosť je dôležitá – dôležití sú aj tí, ktorí v nej bývajú! Rozlišujeme 3D fototapety pre tínedžerov – mestá, abstrakcie, napr. 3D fototapety s motívom vesmíru alebo tehly.

Alternatívou sú 3D fototapety pre deti – športové motívy, zvieratá, napr. 3D fototapety pre dievčatá s koňmi alebo 3D fototapety s futbalovým motívom.

Čo spôsobuje, že sú 3D fototapety jedinečné?

3D fototapety

Najmä možnosti, ktoré ponúkajú. Sú ideálne do malých, úzkych miestností, ktoré opticky predlžujú alebo rozširujú. Dokážu vytvoriť neobvyklú atmosféru ako v obývačke, tak aj v kúpeľni. Napríklad: 3D fototapety s lesom poskytnú teplo a mikroklímu veľmi slnečnej obývačke, kým 3D fototapety s motívom tunela dokonale predĺžia malú chodbu. V menej slnečných miestnostiach sa budú prekrásne vynímať 3D fototapety predstavujúce okno, čím vytvoria atraktívnu optickú ilúziu.

3D fototapety – ako ich prispôsobiť miestnosti?

Dôležitá je atmosféra, ktorú chcete v interiéri dosiahnuť. Zvyšok je otázkou vkusu a miesta. Najobľúbenejšie sú 3D fototapety do obývacej izby na jedno silné zdôraznenie a 3D fototapety do spálne pre pocit útulnosti. Aké máte možnosti? Zdá sa, že obrovské! Môžete ozdobiť celé steny alebo len niektoré ich časti, napr. problematické výklenky, alebo aj samotné dvere.

3D fototapety – z akých materiálov sú vyrobené?

Rozlišujeme tri základné materiály, z ktorých sú vyrobené.

 • 3D vliesová fototapety – zakryje prípadné nerovnosti a nedokonalosti steny a je zároveň tepelnou a akustickou izoláciou. Má jemnú štruktúru a matný povrch. Pre jej nalepenie naneste lepidlo na stenu.
 • 3D Magicstick fototapeta – samolepiaca, s možnosťou niekoľkonásobného odlepenia a prilepenia. Nepotrebujete lepidlo.
 • 3D laminátová fototapeta – pokrytá laminátom, odolná voči nečistotám, škrabancom a umývaniu. Má matný povrch a saténovú štruktúru. Takisto nepotrebujete lepidlo, pretože sa nachádza na samolepiacej fólii.

3D fototapety – najobľúbenejšie vzory

Aké sú najčastejšie a najobľúbenejšie vzory?

 • 3D fototapety s uličkami,
 • 3D fototapety s tunelmi,
 • 3D fototapety s mostmi,
 • 3D fototapety s krajinami (hory, more, fototapety les, vodopád).
 • 3D fototapety – kde kúpiť tie najkrajšie?

3D fototapety – najobľúbenejšie vzory

Určite sa vám vyplatí a neurobíte žiadnu chybu, ak kúpite 3D fototapety online. Na internete si totiž môžete prezrieť mimoriadne širokú ponuku. Nájdete tam 3D fototapety do kúpeľne, kuchyne, obývačky, spálne, a tiež do detských izieb, vhodné pre rôzne zariadenia a štýly. Určite si nájdete niečo pre seba.

3D fototapety v obchode Tulup.sk – prečo nakupovať u nás?

Veľký výber, atraktívne ceny a profesionálne služby. Náš obchod ponúka mnoho atraktívnych 3D fototapiet s najmódnejšími vzormi a rôznymi veľkosťami, s možnosťou výberu vhodného materiálu. Robíme všetko pre to, aby bol každý nákup vydarený a jeho výsledkom bola nová výzdoba s využitím najkrajších a výnimočne pevných 3D fototapiet, ktoré potešia oči a dušu.


 TAPETY DO DETSKEJ IZBY A IZIEB TÍNEDŽEROV – PERFEKTNÝ SPÔSOB, AKO RÝCHLO A PÔSOBIVO VYZDOBIŤ INTERIÉR!

5 NAJOBĽÚBENEJŠÍCH FOTOTAPIET DO OBÝVACEJ IZBY

 

Čtěte rovněž: