/ Pro zákazníky / Blog

Päť nápadov na jarnú výzdobu obývacej izby

Jar je ročné obdobie, ktoré je očakávané viac, ako prvý sneh. Niet divu, že po absencii skutočnej zimy vkladáme nádeje do čerstvej energie, ktorá nás bude podnecovať k tvorivosti. Vdýchnite jarnú energiu aj do interiérov.

Päť nápadov na jarnú výzdobu obývacej izby

Tajomstvo spočíva vo farbách

Už dlho vieme, aké dôležité sú farby, ktorými sa každý deň obklopujeme. Výsadou jari je zeleň, príroda ožíva, kvitnú nádherné zelené listy, svieža zelená tráva. Zelená farba navodzuje v interiéroch závan sviežosti a pokoja. Zelená farba je farbou prírody, ktorá utišuje a upokojuje, umožňuje usporiadať si myšlienky. Intenzívna zelená podnecuje k aktivite a dodáva energiu. Jarný dizajn interiérov využíva celú paletu zelených odtieňov – od pastelovej až po fľaškovú.

Stavte na kvetiny

Kvitnúce puky sú niečo, čo navodzuje asociácie s teplou slnečnou lúkou, bezoblačnou oblohou a oslobodením sa od všetkých starostí. V sezóne jar/leto 2020 nebudú preto chýbať v jarnej a letnej výzdobe interiérov. Obzvlášť žiaduce budú fototapety s motívom kvetín. K tohtoročnej jari patria krásne, jemné a ženské kompozície, ale aj odvážne, ktoré sa neboja svetlej farby a experimentovania so vzhľadom.

Nižšie uvádzame päť nápadov na jarnú výzdobu obývacej izby:

1. Fototapeta Jarná lúka

Ak by sme si mali nejako predstaviť jarnú lúku, potom by bola práve takáto – jemná, zaliata slnečnými lúčmi, s kvapkami rosy po rannom mraze. Takéto lúky môžeme vidieť počas horských prechádzok po lesných chodníkoch. Naša odnímateľná fototapeta Lúka sa bude perfektne hodiť do obývacej izby milovníka horských túr.

2. Fototapeta Poľné kvetiny

Jún patrí vlčím makom a nevädziam. Tieto krásne poľné kvetiny sú krehké a jemné, môžeme ich ľahko zničiť. Veľa neviest si ich volí do svadobných kytíc, pretože majú jedinečné čaro. Samolepiaca fototapeta Vlčie maky a nevädze uchová krásu poľných kvetín v interiéri po dlhú dobu.

3. Fototapeta Levanduľové pole

Móda levanduľových dekorácií a doplnkov k nám doputovala z francúzskeho Provence. Levanduľa je vzhľadom k jej antistresovým vlastnostiam obľúbenou kvetinou, a ak ju dáte do skrine, vaše oblečenie bude v bezpečí pred moľami. Levanduľa je tiež často používaná ako prísada do dlhých, relaxačných kúpeľov. Samolepiaca tapeta Levanduľa je skvelým nápadom na jarnú výzdobu modernej kuchyne.

4. Tapeta Lesné zákutie

Nie je nič lepšie ako prechádzka do lesa počas jarného, slnečného dňa. Takáto prechádzka je úľavou pre unavené oči a uši, a tiež útekom od každodenného hluku. Lesné prechádzky majú terapeuticky účinok, upokojujú, dobíjajú energiu a regenerujú napätú psychiku. Odnímateľná tapeta Smreky je nápadom na darček pre tých, ktorí si nemôžu zájsť na prechádzku do lesa.

5. Fototapeta Ranný východ slnka

Najkrajšie východy slnka sú práve tie na jar a v lete. Obloha získava odtiene červenej farby, noc ustupuje dňu. Nádherné východy slnka sú niečím, čo stojí za to si zapamätať, preto s našou samolepiacou tapetou Ranná hmla s vami zostanú východy slnka oveľa dlhšie. Túto inšpiráciu môžeme bez obáv použiť ako dekoráciu do spálne. Vstávanie bude oveľa príjemnejšie.

Čas jarnej výzdoby interiéru sa práve začína. Viac inšpirácií nájdete tu.

Čtěte rovněž: