1. /
    2. Užitočné informácie
    3. /
    4. Pokyny k montáži

Návod na montáž sklenených panelov do kuchyne

MONTÁŽNE POKYNY PRE KUCHYNSKÉ SKLENENÉ ZÁSTENY

POZOR! - na zadnej stene sklenenej zásteny je pre ochranu nalepených niekoľko pásikov obojstrannej lepiacej pásky. Z pások NEODSTRAŇUJTE fóliu/papier. Stenu očistite od prachu a mastných nečistôt. Je tiež dobré utrieť zadnú stranu kuchynskej zásteny. To nám zaručí stabilné upevnenie.

Na prilepenie sklenených zásten ku kuchynskej stene odporúčame použiť montážne lepidlo bez obsahu rozpúšťadiel, tzv lepidlo na zrkadlá. Podľa našich testov iné lepidlá nezaručujú stabilnú fixáciu.

Malé množstvo lepidla (stačí kvapka vo veľkosti fazule) sa nanáša bodovo, každých pár centimetrov, na stred každej pásky. Po nanesení lepidla na pásky kuchynskú zástenu silno pritlačte na stenu.

DÔLEŽITÉ - doba tuhnutia lepidla minimálne 48 hodín. Nezabudnite podoprieť zástenu po jeho zatlačení na stenu - buď na kuchynskej linke, alebo na lište/kline. Podporu je možné odstrániť až po uplynutí času fixácie lepidla, teda najneskôr po 48 hodinách.

NEZABUDNITE - používanie iných spôsobov lepenia a nanášania lepidla mimo pásky môže spôsobiť poškodenie grafiky, na ktoré sa nevzťahuje reklamácia.

Radi by sme vás informovali, že kuchynské panely by mali byť inštalované priamo na čistú, bezprašnú a bezprašnú stenu, nepreberáme zodpovednosť za panely umiestnené na žiadnom inom povrchu.

 

NÁVOD NA MONTÁŽ OBRAZU NA 4 ZÁVESOCH

Ďakujeme vám za zakúpenie nášho obrazu.
Montážna sada obsahuje:
- 4 kovové závedy (vrátane dvoch pohyblivých, širších)
- 4 hmoždinky
- 4 skrutky

Po výbere vhodného miesta na zavesenie obrazu môžete začať s montážou.
Najskôr musíte pripevniť na stenu 4 závesy pomocou skrutiek a hmoždiniek.
Odporúčame, aby boli závesy umiestnené navzájom zvisle, takže by ste si mali namerať a označiť napríklad ceruzkou na stene, kde majú byť vyvŕtané otvory.
Po vyvŕtaní otvorov je potrebné naskrutkovať kovové závesy.
Navrhujeme upevniť pevné dole a pohyblivé hore. Toto umožní ľahšie vsunutie obrázka.
Potom je potrebné obrázok jemne vložiť do závesov. Bezpečné je položiť ho na spodných, nepohyblivých vešiakoch, a pripevniť k horným pomocou pohyblivých.
Odporúčame neinštalovať závedy celkom do rohov obrazu, ale ponechať na každej strane cca 10 cm od okraja obrazu.
Naša montážna sada na 4 závesy je štandardná, rovnakých rozmerov. V závislosti od veľkosti obrazu môže byť medzi obrazom a závesom mierna medzera, nemá to však vplyv na bezpečnosť používania. Môžete ich jemne pritlačiť, ale tak, aby sa obraz nepoškodil.

NÁVOD NA MONTÁŽ HORIZONTÁLNYCH HODÍN/ OBRAZU NA HÁČIKOCH

1) Umiestnite prosím hmoždinky do steny v primeranej vzdialenosti od seba, vo zvolenej výške
2) Potom zamerajte háčiky. V prípade potreby môžu byť mierne ohnuté
3) Háky pripevnite pomocou skrutiek
4) Na zavesené háčiky zaveste hodiny/ obraz
Hodiny majú penové separátory, ktoré sa používajú na zarovnanie hodín so stenou - nezabudnite, že by sa z nich nemala odstraňovať ochranná fólia.