1. /
  2. Pre zákazníkov
  3. /
  4. Blog
  5. /
  6. Inšpirácia

Umenie sa stretáva s priestorom: ako boho obrazy oživujú podkrovné interiéry

 ako boho obrazy oživujú podkrovné interiéry

Premýšľali ste niekedy, ako spojiť strohosť loftu s éterickým boho štýlom v jednom interiéri? Aj keď sa na prvý pohľad môžu zdať protirečivé, tieto dva štýly môžu spolu pôsobiť harmonicky a mimoriadne príťažlivo. Predstavte si obývaciu izbu, kde sa surové steny a vysoké podkrovné stropy stanú pozadím pre farebné obrazy v štýle boho, prútený nábytok a tlmené farby.

V tomto článku vám ukážeme, ako prakticky a efektívne zaviesť boho prvky do loftového interiéru. Ak snívate o interiéri, v ktorom sa snúbi modernosť s trochou prírody a slobody, tento článok je práve pre vás.

Kľúčové prvky boho štýlu

Ak uvažujete o vytvorení interiéru v štýle boho v podkrovnom byte, stojí za to najprv spoznať kľúčové prvky tohto štýlu:

 • Prvým a najdôležitejším aspektom sú prírodné materiály ako prútie, ratan či drevo, ktoré vnášajú do interiéru prvky prírody a zútulňujú interiér. Nezabudnite ani na doplnky ako pierka, bambus či morská tráva, ktoré dokážu potešiť a dodať interiéru jedinečný charakter.
 • Ďalším dôležitým prvkom sú obrazy, najmä tie v tlmených farbách, ktoré dodajú priestoru charakter. Boho maľby na plátne alebo skle môžu byť vynikajúcim prostriedkom na predstavenie farebnej a textúrnej rozmanitosti.
 • Boho štýl často využíva tlmené farby, ale nebojí sa ani živších farieb, ktoré možno vniesť napríklad cez kvety alebo fototapety na stenu.

 ako boho obrazy oživujú podkrovné interiéry

Obrázky v štýle Boho do obývačky a spálne - ako vytvoriť útulný a štýlový interiér

Plánujete zaviesť boho štýl do vášho podkrovného bytu a rozmýšľate, ako to najlepšie urobiť? Boho obrazy môžu byť jedným z kľúčových prvkov pri premene vášho interiéru. V obývacej izbe aj v spálni môžu obrazy v štýle boho pridať nielen farbu a textúru, ale aj hlboký, emocionálny tón.

V spálni môžu obrazy pôsobiť ako skutočné talizmany pokoja a relaxu. Vďaka tlmeným farbám, ktoré sú jedným z hlavných prvkov boho štýlu, dokážu obrazy na plátne navodiť atmosféru pokoja a pomôcť vám nájsť harmóniu s prírodou. Po umiestnení na stenu sa stanú ústredným bodom, upútajú pozornosť a dodajú priestoru teplo. To je dôležité najmä v spálni, kde trávime čas regeneráciou po dni plnom výziev.

Pokiaľ ide o boho-loftovú obývaciu izbu, tlmené farby obrazov môžu byť skvelým kontrastom k surovým stenám a vysokým stropom typickým pre lofty.

 ako boho obrazy oživujú podkrovné interiéry

Boho obrazy s etnickými inšpiráciami

Ak chcete do svojho loftového bytu uviesť obrazy, ktoré majú nielen štýl, výraznú farebnosť, ale aj dušu, oplatí sa zaujímať o obrazy s etnickými inšpiráciami. Takéto diela často čerpajú z rôznych kultúr, čo im dodáva hĺbku a robí z nich nielen ozdobu, ale aj okno do sveta. Môžu obsahovať motívy súvisiace s africkými, ázijskými alebo domorodými americkými kultúrami, čo vytvára v interiéri neopakovateľnú atmosféru. Skvele sa budú hodiť do obývačky v štýle boho, kde môžu svojimi farbami a tvarmi krásne dopĺňať ostatné prvky dekorácie.

Boho obrazy na plátne, akryle a skle - skvelá dekorácia do bytu umeleckej duše

Ak je váš obytný priestor vyjadrením vašej umeleckej duše, určite oceníte hodnotu dobrého obrazu na stene. V kontexte boho obývačky v loftovom štýle bude obraz dokonalým doplnkom, ktorý vám pomôže naplno sa prejaviť. Môžete si vybrať medzi rôznymi technikami – od obrazov na plátne, ktoré dodajú vášmu interiéru teplo a hĺbku, až po sklenené obrazy, ktoré môžu byť rovnako výrazné a farebné.

Boho obraz sa perfektne hodí do najrôznejších interiérov – od obývačky, cez spálňu, až po predsieň či kuchyňu. Bez ohľadu na to, či si vyberiete jednu dominantnú farbu alebo celú paletu, takýto obraz určite dodá život a energiu vášmu interiéru. Preto, ak chcete, aby bol váš byt nielen moderne zariadený, ale aby odrážal aj vašu individualitu, boho obraz je voľbou, ktorá stojí za zváženie.

 ako boho obrazy oživujú podkrovné interiéry

Pamätajte! Vybrať ten správny obrázok nie je ťažké, ak viete, kde hľadať. Ponúkame široký výber obrazov, ktoré dobre poslúžia v rôznych častiach domu. Bez ohľadu na to, či si vyberiete obrazy na plátne, alebo uprednostňujete niečo modernejšie, napríklad na skle či akryle, dôležité je, aby celok ladil so zvyškom interiéru a dodal mu charakter.

Spojenie dvoch svetov - boho štýl sa stretáva s loftom

V tomto článku sme zistili, ako neuveriteľne dobre dokážu spolupracovať strohosť loftov a boho duša. Spojením tlmených farieb, etnických inšpirácií a prírodných materiálov sa boho nástenné maľby stávajú dokonalým doplnkom loftových interiérov. Ponúkajú nielen estetický doplnok surovej architektúry, ale dodávajú jej aj hĺbku a teplo. Ak snívate o interiéri, ktorý je ako umelecký autoportrét vašej duše, boho-loft je kľúčom k tejto premene.

Čítajte tiež:
Otvorená kuchyňa s obývacou izbou - usporiadanie, inšpirácia a nápady
14.06.2024

Otvorená kuchyňa s obývacou izbou - usporiadanie, inšpirácia a nápady

Vitajte vo svete, kde sa kuchyňa plynule spája s obývacou izbou a vytvára harmonický a rozsiahly priestor, ktorý podporuje spoločenstvo a moderný život. Predstavte si, že pripravujete chutné jedlo, zatiaľ čo sa rozprávate s rodinou alebo priateľmi ležiacimi na pohovke, alebo sledujete deti hrajúce sa v obývačke.

viac
Zrkadlá a feng-šuej - ako využiť ich energiu v interiéri
23.05.2024

Zrkadlá a feng-šuej - ako využiť ich energiu v interiéri

Vo svete Feng Shui sú zrkadlá magickými nástrojmi, ktoré môžu zdvojnásobiť šťastie, znásobiť bohatstvo a rozjasniť ducha. Ich zrkadliace plochy neslúžia len na obdivovanie vášho vzhľadu; majú transformačnú silu, ktorá môže ovplyvniť energiu alebo čchi vo vašom dome.

viac
Fototapeta do obývačky - ako si vybrať dokonalý motív a vytvoriť jedinečný priestor
22.04.2024

Fototapeta do obývačky - ako si vybrať dokonalý motív a vytvoriť jedinečný priestor

Obývacia izba sa vyvíja ako plátno pre osobné vyjadrenie, miesto stretnutí, kde sa zdieľajú príbehy a uchovávajú spomienky. Silu tapiet pri premene tohto priestoru nemožno podceňovať. Udáva tón, ovplyvňuje náladu a pôsobí ako odraz osobného štýlu.

viac
Obrazy do kuchyne a jedálne - chutné inšpirácie na stenové dekorácie
21.03.2024

Obrazy do kuchyne a jedálne - chutné inšpirácie na stenové dekorácie

Kuchyňa si zaslúži viac než len funkčný dizajn; túži po štipke osobnosti, troche kreativity a bohatej porcii štýlu. Kuchyne a jedálne, epicentrá kulinárskych tvorov a spoločenských stretnutí, by mali odrážať nielen funkčnosť, ale aj teplo a osobnosť tých, ktorí ich obývajú.

viac