1. /
  2. Pre zákazníkov
  3. /
  4. Blog
  5. /
  6. Inšpirácia

Umenie sa stretáva s priestorom: ako boho obrazy oživujú podkrovné interiéry

 ako boho obrazy oživujú podkrovné interiéry

Premýšľali ste niekedy, ako spojiť strohosť loftu s éterickým boho štýlom v jednom interiéri? Aj keď sa na prvý pohľad môžu zdať protirečivé, tieto dva štýly môžu spolu pôsobiť harmonicky a mimoriadne príťažlivo. Predstavte si obývaciu izbu, kde sa surové steny a vysoké podkrovné stropy stanú pozadím pre farebné obrazy v štýle boho, prútený nábytok a tlmené farby.

V tomto článku vám ukážeme, ako prakticky a efektívne zaviesť boho prvky do loftového interiéru. Ak snívate o interiéri, v ktorom sa snúbi modernosť s trochou prírody a slobody, tento článok je práve pre vás.

Kľúčové prvky boho štýlu

Ak uvažujete o vytvorení interiéru v štýle boho v podkrovnom byte, stojí za to najprv spoznať kľúčové prvky tohto štýlu:

 • Prvým a najdôležitejším aspektom sú prírodné materiály ako prútie, ratan či drevo, ktoré vnášajú do interiéru prvky prírody a zútulňujú interiér. Nezabudnite ani na doplnky ako pierka, bambus či morská tráva, ktoré dokážu potešiť a dodať interiéru jedinečný charakter.
 • Ďalším dôležitým prvkom sú obrazy, najmä tie v tlmených farbách, ktoré dodajú priestoru charakter. Boho maľby na plátne alebo skle môžu byť vynikajúcim prostriedkom na predstavenie farebnej a textúrnej rozmanitosti.
 • Boho štýl často využíva tlmené farby, ale nebojí sa ani živších farieb, ktoré možno vniesť napríklad cez kvety alebo fototapety na stenu.

 ako boho obrazy oživujú podkrovné interiéry

Obrázky v štýle Boho do obývačky a spálne - ako vytvoriť útulný a štýlový interiér

Plánujete zaviesť boho štýl do vášho podkrovného bytu a rozmýšľate, ako to najlepšie urobiť? Boho obrazy môžu byť jedným z kľúčových prvkov pri premene vášho interiéru. V obývacej izbe aj v spálni môžu obrazy v štýle boho pridať nielen farbu a textúru, ale aj hlboký, emocionálny tón.

V spálni môžu obrazy pôsobiť ako skutočné talizmany pokoja a relaxu. Vďaka tlmeným farbám, ktoré sú jedným z hlavných prvkov boho štýlu, dokážu obrazy na plátne navodiť atmosféru pokoja a pomôcť vám nájsť harmóniu s prírodou. Po umiestnení na stenu sa stanú ústredným bodom, upútajú pozornosť a dodajú priestoru teplo. To je dôležité najmä v spálni, kde trávime čas regeneráciou po dni plnom výziev.

Pokiaľ ide o boho-loftovú obývaciu izbu, tlmené farby obrazov môžu byť skvelým kontrastom k surovým stenám a vysokým stropom typickým pre lofty.

 ako boho obrazy oživujú podkrovné interiéry

Boho obrazy s etnickými inšpiráciami

Ak chcete do svojho loftového bytu uviesť obrazy, ktoré majú nielen štýl, výraznú farebnosť, ale aj dušu, oplatí sa zaujímať o obrazy s etnickými inšpiráciami. Takéto diela často čerpajú z rôznych kultúr, čo im dodáva hĺbku a robí z nich nielen ozdobu, ale aj okno do sveta. Môžu obsahovať motívy súvisiace s africkými, ázijskými alebo domorodými americkými kultúrami, čo vytvára v interiéri neopakovateľnú atmosféru. Skvele sa budú hodiť do obývačky v štýle boho, kde môžu svojimi farbami a tvarmi krásne dopĺňať ostatné prvky dekorácie.

Boho obrazy na plátne, akryle a skle - skvelá dekorácia do bytu umeleckej duše

Ak je váš obytný priestor vyjadrením vašej umeleckej duše, určite oceníte hodnotu dobrého obrazu na stene. V kontexte boho obývačky v loftovom štýle bude obraz dokonalým doplnkom, ktorý vám pomôže naplno sa prejaviť. Môžete si vybrať medzi rôznymi technikami – od obrazov na plátne, ktoré dodajú vášmu interiéru teplo a hĺbku, až po sklenené obrazy, ktoré môžu byť rovnako výrazné a farebné.

Boho obraz sa perfektne hodí do najrôznejších interiérov – od obývačky, cez spálňu, až po predsieň či kuchyňu. Bez ohľadu na to, či si vyberiete jednu dominantnú farbu alebo celú paletu, takýto obraz určite dodá život a energiu vášmu interiéru. Preto, ak chcete, aby bol váš byt nielen moderne zariadený, ale aby odrážal aj vašu individualitu, boho obraz je voľbou, ktorá stojí za zváženie.

 ako boho obrazy oživujú podkrovné interiéry

Pamätajte! Vybrať ten správny obrázok nie je ťažké, ak viete, kde hľadať. Ponúkame široký výber obrazov, ktoré dobre poslúžia v rôznych častiach domu. Bez ohľadu na to, či si vyberiete obrazy na plátne, alebo uprednostňujete niečo modernejšie, napríklad na skle či akryle, dôležité je, aby celok ladil so zvyškom interiéru a dodal mu charakter.

Spojenie dvoch svetov - boho štýl sa stretáva s loftom

V tomto článku sme zistili, ako neuveriteľne dobre dokážu spolupracovať strohosť loftov a boho duša. Spojením tlmených farieb, etnických inšpirácií a prírodných materiálov sa boho nástenné maľby stávajú dokonalým doplnkom loftových interiérov. Ponúkajú nielen estetický doplnok surovej architektúry, ale dodávajú jej aj hĺbku a teplo. Ak snívate o interiéri, ktorý je ako umelecký autoportrét vašej duše, boho-loft je kľúčom k tejto premene.

Čítajte tiež:
Vianočná výzdoba interiéru – praktické dekorácie na sviatky
28.11.2023

Vianočná výzdoba interiéru – praktické dekorácie na sviatky

Predvianočné obdobie je najkrajším obdobím roka. Tmavé večery osvetľujú krásne vianočné ozdoby, v obchodoch sa objavujú inšpirácie a nápady na originálne darčeky a my prehľadávame stránky s receptmi, aby sme vybrali tie najlepšie a prekvapili tak našich hostí.

viac
Tapety do tmavých chodieb a predsiení: ako si vybrať a vytvoriť správny interiér
20.11.2023

Tapety do tmavých chodieb a predsiení: ako si vybrať a vytvoriť správny interiér

Keď vstupujete do domu po dlhom dni v práci, prvé miestnosť, ktorú vidíte, je predsieň. Už ste niekedy premýšľali, aké je dôležité, aby táto miestnosť na vás urobila dobrý dojem? A či chodba, tento na prvý pohľad nepodstatný prvok každého bytu, môže byť výnimočným dekoratívnym prvkom? Áno! Kľúčom je správny výber tapety.

viac
Televízna stena v obývačke - inšpirácie a nápady pre úspešný dizajn
14.09.2023

Televízna stena v obývačke - inšpirácie a nápady pre úspešný dizajn

Chcete zvýšiť štýl a funkčnosť vašej obývačky? Jedným zo spoľahlivých spôsobov, ako to urobiť, je vytvoriť úžasnú televíznu stenu, ktorá slúži ako ústredný bod celého priestoru.

viac
Moderná spálňa – ako ju zariadiť?
02.08.2023

Moderná spálňa – ako ju zariadiť?

V tomto príspevku sa ponoríme do umenia vytvárania útulnej a modernej atmosféry v spálni a dozvieme sa o potrebných doplnkoch, ktoré zvýšia prestíž vášho priestoru. Pridajte sa k nám na tejto kreatívnej ceste a premeňte našu spálňu na modernú oázu!

viac