1. /
    2. Pre zákazníkov
    3. /
    4. Blog
    5. /
    6. Sezónne dekorácie

Jesenná atmosféra vo vašom interiéri!

Jesenná atmosféra vo vašom interiéri!

Jeseň je obdobím zmien. Listy začínajú meniť farby, teploty klesajú a my sa začíname tešiť na Vianoce. Je to tiež obdobie, kedy chceme urobiť zmeny v našich domovoch. Tu je niekoľko tipov, ako si doma vytvoriť vlastný jesenný vzhľad.

Pridajte vrstvy textúry pomocou textílií a vytvorte tak útulnú atmosféru

Jeseň je o meniacich sa farbách lístia, vôni tekvicového korenia, je to čas na maznanie sa pod dekou s niekým výnimočným, pitie aromatického čaju alebo vychutnanie si šálky horúcej kávy alebo čokolády. Existuje mnoho spôsobov, ktorými si môžete vo svojom domove vytvoriť útulnú atmosféru bez veľkých nákladov.

Po prvé, vytiahnite prikrývky a ďalšie prehozy! Počasie sa ochladzuje, takže jesenné večery budete chcieť tráviť pod teplou vlnenou prikrývkou alebo dekou z mikrovlákna. Jednu alebo dve položte na pohovku vo veľkej miestnosti a nezabudnite aj na nejaké do spálne. Stojí za to miešať textúry prikrývok a zvoliť bohatšie farby – napr. v odtieňoch červenej, oranžovej alebo hnedej.

Používajte prírodné materiály, ako je napríklad drevo, prútie a sušené, farebné listy

Jesenné farby sú teplé, takže sú príjemné na pohľad a vnášajú toto teplo aj do nášho domova. Oplatí sa preto použiť tieto farby na výzdobu priestoru a vytvoriť v ňom útulnú atmosféru.

Jesenná atmosféra vo vašom interiéri!

Terasu ozdobte konármi, tekvicami alebo kyticou zo sušených kvetov a opadaného lístia. Takéto jesenné dekorácie určite upútajú pozornosť hostí. Kompozícia môže byť tiež krásne umiestnená na stole! Žlté a oranžové doplnky navodia za chladných večerov jedinečnú náladu. A kam dať prikrývky a ďalšie vankúše? Do prúteného koša alebo do debien zo surového dreva. Je veľmi dôležité pozrieť sa na prírodu, ktorá nám poskytuje mnoho nápadov na jesenné akcenty.

Vdýchnite jesennú atmosféru a pop farbu pomocou vankúšov a obrazov

Na jesenné obdobie stojí za to zakúpiť ďalšie obliečky na vankúše. Nemusia navzájom ladiť, pokiaľ ide o textúru. Choďte do toho naplno a položte na pohovku fleecové, bavlnené, a dokonca aj kožené vankúše! Čo napríklad hrdzavé vankúše v tvare listov alebo neuveriteľne oranžové obliečky na vankúše v tvare tekvice? Existuje toľko možností! Vyberte si tie, ktoré dokonale zapadnú do vášho jesenného usporiadania. Len nezabudnite, že to s doplnkami netreba preháňať!

Jesenná atmosféra vo vašom interiéri!

A čo zavesiť na steny? Samozrejme, môžete sa pokúsiť vytvoriť si vlastný jesenný akcent, napríklad ozdobný veniec z jarabín, girlandy zo šišiek alebo ozdoby zo sušeného lístia. Pokiaľ na to nemáte čas, oplatí sa kúpiť na steny obrazy na plátne zobrazujúce nádherné jesenné horské krajiny alebo oheň v krbe a opálené drevo.

Vneste do jesenných večerov viac svetla pomocou lámp, sviečok alebo farebných žiaroviek

Počas jesenných večerov sa stmieva oveľa rýchlejšie, takže ďalším skvelým spôsobom, ako vytvoriť útulnú atmosféru v obývacej izbe alebo v spálni, je zapáliť v nich vonné sviečky. Stavte na vône, ktoré voňajú po tekvici alebo pečenom jablku, alebo len zmiešajte vône, ktoré vám okamžite navodia jesennú atmosféru. Pokiaľ nemáte radi sviečky, použite esenciálne oleje.

Jesenná atmosféra vo vašom interiéri!

Na trhu existuje mnoho možností dodatočného osvetlenia, ktoré do našich interiérov dodá jesennú atmosféru. Zamyslite sa nad lampičkami pri pohovke, lampášmi na konferenčnom stolíku alebo farebnými žiarovkami nad čelom postele. Ich svetlo by malo byť jemnejšie a teplejšie, aby tak vaše jesenné dekorácie obohatili celú výzdobu.

Vytvorenie jesennej atmosféry doma môže byť veľmi jednoduché. Nazbierajte dekorácie, ktoré vám poskytne samotná príroda, aby ste osviežili priestory, naplnili dom svetlom sviečok, naplánovali rodinné večery s dobrým filmom alebo zaujímavou knihou, a nakoniec pridajte mäkké tkaniny na chladnejšie večerné obdobie. A vy máte svoj vlastný spôsob, ako vytvoriť útulnú atmosféru vo vašom domove?

Čítajte tiež:
Ako zariadiť malý byt - spôsoby na dekoráciu a dobrú organizáciu
13.03.2023

Ako zariadiť malý byt - spôsoby na dekoráciu a dobrú organizáciu

Zariaďovanie malého bytu môže byť výzvou, ale aj vzrušujúcou príležitosťou ku kreativite. Vďaka správnym nápadom a technikám dekorovania môžete svoj malý priestor zväčšiť a urobiť ho príťažlivejším.

viac
Trendy vo výzdobe interiérov 2023 - spôsoby, ako moderným spôsobom zariadiť interiér
28.02.2023

Trendy vo výzdobe interiérov 2023 - spôsoby, ako moderným spôsobom zariadiť interiér

Hľadáte najnovšie trendy v interiérovom dizajne? Ak áno, ste na správnom mieste! V roku 2023 nás čakajú vzrušujúce zmeny v oblasti bytových dekorácií a štýlov interiérového dizajnu. Od žiarivých farieb a jedinečných textúr až po prírodné materiály - každý si tu nájde niečo pre seba.

viac
Vianočná výzdoba interiéru – praktické dekorácie na sviatky
12.12.2022

Vianočná výzdoba interiéru – praktické dekorácie na sviatky

Predvianočné obdobie je najkrajším obdobím roka. Tmavé večery osvetľujú krásne vianočné ozdoby, v obchodoch sa objavujú inšpirácie a nápady na originálne darčeky a my prehľadávame stránky s receptmi, aby sme vybrali tie najlepšie a prekvapili tak našich hostí.

viac
Ako rozjasniť úzku chodbu? Spôsoby optického zväčšenia priestoru
18.11.2022

Ako rozjasniť úzku chodbu? Spôsoby optického zväčšenia priestoru

Úzke chodby sú charakteristickým znakom mnohých domov a bytov. Môže byť veľmi náročné ju zariadiť, ale existuje niekoľko spôsobov, ako tento priestor zútulniť. Pozrite sa, ako urobiť z tmavej chodby módny prvok vo vašej domácnosti.

viac