1. /
    2. Pre zákazníkov
    3. /
    4. Blog
    5. /
    6. Inšpirácia

Ako si zariadiť domov v štýle mestskej džungle? Mestská džungľa bez tajomstiev

Ako si zariadiť domov v štýle mestskej džungle?

Sú medzi vami milovníci cestovania, ktorí by si radi preniesli spomienky na tropickú dovolenku do svojho domova? V interiéri inšpirovanom exotickými rastlinami a zvieracími motívmi sa budete cítiť ako v ďalekej amazonskej džungli alebo v slnečnej Afrike.

Štýl mestskej džungle – vlastnosti interiéru

Trendy v interiérovom dizajne sa neustále menia, ale niektoré nadčasové nápady nikdy nevyjdú z módy. Sú to napríklad prírodné prvky, ako drevo, kameň alebo rastliny, ktoré vytvoria príjemné prostredie. Oživia každý priestor a cítime sa vďaka nim ako doma.

Práve taký je štýl mestskej džungle. Ide často o prírodný a organický štýl s farebnými akcentmi a príjemnou atmosférou. Mestská džungľa sa vyznačuje veľkým množstvom zelene nielen vo forme rastlín, ale aj dekoratívnych prvkov, ako sú napr tapety s kvetinovým motívom alebo plagáty s exotickými rastlinami.

Interiér v štýle mestskej džungle je plný zemitých farieb, dreva a terakoty. Steny by mali byť biele, aby vytvorili dokonalé pozadie pre zelené dekorácie a prírodné drevo. Zvážte aj výraznejšie farby stien a stropu a vyberte si napríklad tmavozelenú.

Ako si zariadiť domov v štýle mestskej džungle?

Rastliny v kvetináčoch v priestore mestskej džungle

Rastliny sú najdôležitejším ozdobným prvkom v štýle mestskej džungle. Vo veľkom množstve! Preto sa pri zariaďovaní takéhoto interiéru nijako neobmedzujte. Pohrajte sa s množstvom, typmi a farbami vegetácie. Čím viac ich doma máte, tým lepšie!

Pred nákupom sa však nezabudnite poriadne pripraviť. Skontrolujte, aký typ pôdy a koľko slnečného svetla potrebujú a ako často ich treba polievať. Vyberte si rastliny, ktoré vyhovujú vašim skúsenostiam.

V interiéroch v štýle mestskej džungle sa najčastejšie používajú izbové rastliny:

• Ficus lyrata
• Banánovník
• Alokázia
• Monstera skvelá

• Strelícia
• Areka, zlatoplodá palma
• Popínavé rastliny, ako napr. potosovec alebo filodendrón

Pri zariaďovaní používajte aj tradičné sukulenty a kaktusy. Môžete tiež použiť sadenice tzv. vzdušných rastlín.

Ako si zariadiť domov v štýle mestskej džungle?

Nábytok a doplnky v štýle mestskej džungle

Do priestorov v štýle mestskej džungle sa najviac hodí nábytok a dekorácie z prírodných materiálov, ako napríklad z prútia, dreva, bambusu alebo terakoty. Tieto materiály dopĺňajú štýl mestskej džungle, ale sú aj oveľa odolnejšie ako plastový nábytok.

Okrem šatníkovej skrine, komody a stola nesmú v interiéri v štýle mestskej džungle chýbať ani knižnice. Pri zariaďovaní interiéru v tomto štýle sú dôležité, pretože sú ideálne na vystavenie rastlín v kvetináčoch. Môžete ich zavesiť na rôznych miestach v rôznych výškach. Umiestnite ich nad televízor, posteľ alebo gauč. Nad okno zaveste stropné police, kde krásne vyniknú popínavé rastliny. Ak máte radšej niečo výraznejšie, zvážte kúpu drevenej police, ktorá pripomína rebrík, a umiestnite na ňu kaktusy alebo iné rastliny v kvetináčoch.

Plyšové gauče a sedačky, vlnené prikrývky a vankúše a huňaté shaggy koberce dodajú miestnosti trochu jemnosti. Makramé, tapisérie alebo plagáty so vzormi rastlín dodajú stenám exotickú atmosféru. Módnym prvkom sú aj lamely, ktoré pripomínajú kmene stromov a hrdo sa vynímajú na stene. Môžete skombinovať aj tapety tropickej zelene s lambrisovými obkladmi stien.

Ako si zariadiť domov v štýle mestskej džungle?

Ako si zariadiť domov v štýle mestskej džungle?

Nástenné dekorácie s motívom prírody

Do interiéru v štýle mestskej džungle sa dokonale hodia vzory listov a kvetín, krajinomaľby a ďalšie dekoratívne prvky s prírodnou tematikou. Najväčšiu pozornosť si zaslúžia tapety s motívom džungle alebo tropickými vzormi. Interiérový dizajn v štýle mestskej džungle závisí najmä od našej kreativity, takže si nástenné dekorácie môžeme pripraviť sami. Z listov izbových rastlín sa dajú vytvoriť krásne reprodukcie na zarámovanie.

S vhodne zvolenými doplnkami a veľkým množstvom rastlín ľahko dodáme interiéru atmosféru „džungle“. Nič vám nebráni v tom, aby ste vytvorili mestskú džungľu v ktorejkoľvek miestnosti vášho domu alebo bytu. Popustite uzdu svojej fantázii a vytvorte si doma výnimočnú atmosféru.

Čítajte tiež:
Ako zariadiť malý byt - spôsoby na dekoráciu a dobrú organizáciu
13.03.2023

Ako zariadiť malý byt - spôsoby na dekoráciu a dobrú organizáciu

Zariaďovanie malého bytu môže byť výzvou, ale aj vzrušujúcou príležitosťou ku kreativite. Vďaka správnym nápadom a technikám dekorovania môžete svoj malý priestor zväčšiť a urobiť ho príťažlivejším.

viac
Trendy vo výzdobe interiérov 2023 - spôsoby, ako moderným spôsobom zariadiť interiér
28.02.2023

Trendy vo výzdobe interiérov 2023 - spôsoby, ako moderným spôsobom zariadiť interiér

Hľadáte najnovšie trendy v interiérovom dizajne? Ak áno, ste na správnom mieste! V roku 2023 nás čakajú vzrušujúce zmeny v oblasti bytových dekorácií a štýlov interiérového dizajnu. Od žiarivých farieb a jedinečných textúr až po prírodné materiály - každý si tu nájde niečo pre seba.

viac
Vianočná výzdoba interiéru – praktické dekorácie na sviatky
12.12.2022

Vianočná výzdoba interiéru – praktické dekorácie na sviatky

Predvianočné obdobie je najkrajším obdobím roka. Tmavé večery osvetľujú krásne vianočné ozdoby, v obchodoch sa objavujú inšpirácie a nápady na originálne darčeky a my prehľadávame stránky s receptmi, aby sme vybrali tie najlepšie a prekvapili tak našich hostí.

viac
Ako rozjasniť úzku chodbu? Spôsoby optického zväčšenia priestoru
18.11.2022

Ako rozjasniť úzku chodbu? Spôsoby optického zväčšenia priestoru

Úzke chodby sú charakteristickým znakom mnohých domov a bytov. Môže byť veľmi náročné ju zariadiť, ale existuje niekoľko spôsobov, ako tento priestor zútulniť. Pozrite sa, ako urobiť z tmavej chodby módny prvok vo vašej domácnosti.

viac