1. /
    2. Pre zákazníkov
    3. /
    4. Blog
    5. /
    6. Inšpirácia

Ako si zariadiť domov v štýle mestskej džungle? Mestská džungľa bez tajomstiev

Ako si zariadiť domov v štýle mestskej džungle?

Sú medzi vami milovníci cestovania, ktorí by si radi preniesli spomienky na tropickú dovolenku do svojho domova? V interiéri inšpirovanom exotickými rastlinami a zvieracími motívmi sa budete cítiť ako v ďalekej amazonskej džungli alebo v slnečnej Afrike.

Štýl mestskej džungle – vlastnosti interiéru

Trendy v interiérovom dizajne sa neustále menia, ale niektoré nadčasové nápady nikdy nevyjdú z módy. Sú to napríklad prírodné prvky, ako drevo, kameň alebo rastliny, ktoré vytvoria príjemné prostredie. Oživia každý priestor a cítime sa vďaka nim ako doma.

Práve taký je štýl mestskej džungle. Ide často o prírodný a organický štýl s farebnými akcentmi a príjemnou atmosférou. Mestská džungľa sa vyznačuje veľkým množstvom zelene nielen vo forme rastlín, ale aj dekoratívnych prvkov, ako sú napr tapety s kvetinovým motívom alebo plagáty s exotickými rastlinami.

Interiér v štýle mestskej džungle je plný zemitých farieb, dreva a terakoty. Steny by mali byť biele, aby vytvorili dokonalé pozadie pre zelené dekorácie a prírodné drevo. Zvážte aj výraznejšie farby stien a stropu a vyberte si napríklad tmavozelenú.

Ako si zariadiť domov v štýle mestskej džungle?

Rastliny v kvetináčoch v priestore mestskej džungle

Rastliny sú najdôležitejším ozdobným prvkom v štýle mestskej džungle. Vo veľkom množstve! Preto sa pri zariaďovaní takéhoto interiéru nijako neobmedzujte. Pohrajte sa s množstvom, typmi a farbami vegetácie. Čím viac ich doma máte, tým lepšie!

Pred nákupom sa však nezabudnite poriadne pripraviť. Skontrolujte, aký typ pôdy a koľko slnečného svetla potrebujú a ako často ich treba polievať. Vyberte si rastliny, ktoré vyhovujú vašim skúsenostiam.

V interiéroch v štýle mestskej džungle sa najčastejšie používajú izbové rastliny:

• Ficus lyrata
• Banánovník
• Alokázia
• Monstera skvelá

• Strelícia
• Areka, zlatoplodá palma
• Popínavé rastliny, ako napr. potosovec alebo filodendrón

Pri zariaďovaní používajte aj tradičné sukulenty a kaktusy. Môžete tiež použiť sadenice tzv. vzdušných rastlín.

Ako si zariadiť domov v štýle mestskej džungle?

Nábytok a doplnky v štýle mestskej džungle

Do priestorov v štýle mestskej džungle sa najviac hodí nábytok a dekorácie z prírodných materiálov, ako napríklad z prútia, dreva, bambusu alebo terakoty. Tieto materiály dopĺňajú štýl mestskej džungle, ale sú aj oveľa odolnejšie ako plastový nábytok.

Okrem šatníkovej skrine, komody a stola nesmú v interiéri v štýle mestskej džungle chýbať ani knižnice. Pri zariaďovaní interiéru v tomto štýle sú dôležité, pretože sú ideálne na vystavenie rastlín v kvetináčoch. Môžete ich zavesiť na rôznych miestach v rôznych výškach. Umiestnite ich nad televízor, posteľ alebo gauč. Nad okno zaveste stropné police, kde krásne vyniknú popínavé rastliny. Ak máte radšej niečo výraznejšie, zvážte kúpu drevenej police, ktorá pripomína rebrík, a umiestnite na ňu kaktusy alebo iné rastliny v kvetináčoch.

Plyšové gauče a sedačky, vlnené prikrývky a vankúše a huňaté shaggy koberce dodajú miestnosti trochu jemnosti. Makramé, tapisérie alebo plagáty so vzormi rastlín dodajú stenám exotickú atmosféru. Módnym prvkom sú aj lamely, ktoré pripomínajú kmene stromov a hrdo sa vynímajú na stene. Môžete skombinovať aj tapety tropickej zelene s lambrisovými obkladmi stien.

Ako si zariadiť domov v štýle mestskej džungle?

Ako si zariadiť domov v štýle mestskej džungle?

Nástenné dekorácie s motívom prírody

Do interiéru v štýle mestskej džungle sa dokonale hodia vzory listov a kvetín, krajinomaľby a ďalšie dekoratívne prvky s prírodnou tematikou. Najväčšiu pozornosť si zaslúžia tapety s motívom džungle alebo tropickými vzormi. Interiérový dizajn v štýle mestskej džungle závisí najmä od našej kreativity, takže si nástenné dekorácie môžeme pripraviť sami. Z listov izbových rastlín sa dajú vytvoriť krásne reprodukcie na zarámovanie.

S vhodne zvolenými doplnkami a veľkým množstvom rastlín ľahko dodáme interiéru atmosféru „džungle“. Nič vám nebráni v tom, aby ste vytvorili mestskú džungľu v ktorejkoľvek miestnosti vášho domu alebo bytu. Popustite uzdu svojej fantázii a vytvorte si doma výnimočnú atmosféru.

Čítajte tiež:
Obrazy do kuchyne a jedálne - chutné inšpirácie na stenové dekorácie
21.03.2024

Obrazy do kuchyne a jedálne - chutné inšpirácie na stenové dekorácie

Kuchyňa si zaslúži viac než len funkčný dizajn; túži po štipke osobnosti, troche kreativity a bohatej porcii štýlu. Kuchyne a jedálne, epicentrá kulinárskych tvorov a spoločenských stretnutí, by mali odrážať nielen funkčnosť, ale aj teplo a osobnosť tých, ktorí ich obývajú.

viac
Ako si moderne zariadiť kúpeľňu? Tipy a trendy na rok 2024
23.02.2024

Ako si moderne zariadiť kúpeľňu? Tipy a trendy na rok 2024

Ak snívate o tom, že vaša kúpeľňa bude jedinečná, ste na správnom mieste. Ponorme sa do sveta luxusných kúpeľňových trendov, kde záleží na každom detaile, a premeňme svoj priestor na oázu štýlu a pohodlia.

viac
Aké zrkadlo do kúpeľne? Praktické tipy a inšpirácie
15.12.2023

Aké zrkadlo do kúpeľne? Praktické tipy a inšpirácie

Zrkadlo zohráva kľúčovú úlohu, nielen nám pomáha v každodenných rituáloch, ale tiež je dôležitým dekoračným prvkom. V dnešnom článku rozvineme tému výberu zrkadla do kúpeľne, preskúmame rôzne typy zrkadiel, povedieme sa praktickými tipmi a inšpiráciami a pozrieme sa na aktuálne trendy.

viac
Vianočná výzdoba interiéru – praktické dekorácie na sviatky
28.11.2023

Vianočná výzdoba interiéru – praktické dekorácie na sviatky

Predvianočné obdobie je najkrajším obdobím roka. Tmavé večery osvetľujú krásne vianočné ozdoby, v obchodoch sa objavujú inšpirácie a nápady na originálne darčeky a my prehľadávame stránky s receptmi, aby sme vybrali tie najlepšie a prekvapili tak našich hostí.

viac